+420 373 749 494 acticom@acticom.cz Skrétova 8, 301 00 Plzeň

Správa serverů a sítí

computers

Pro bezpečný a stabilní provoz Vaší počítačové sítě můžete využít naší pravidelné profylaxevzdálené pomoci. Můžete také využít služeb našeho dohledového centra, které pohotově zareaguje na nestandardní události ve Vašem systému.

Jedná se tak o komplexní službu, kdy je Vaše SW a HW vybavení pod stálým dohledem IT specialisty. Po vstupním auditu, aktualizaci softwarového vybavení a zabezpečení převezmeme zařízení do správy a podle dohodnutých podmínek vykonáváme pravidelnou údržbu. Při uzavření servisní smlouvy Vám garantujeme dobu odezvy, rychlou diagnostiku a odstranění problémů i mimo pracovní dobu.

Pravidelná profylaxe

Prevence a pravidelná kontrola jsou stěžejními prvky, kterými lze vzniku problémů účinně předcházet. Rozsah a plán pravidelné profylaxe přizpůsobíme Vašim potřebám. Většina úkonů spojených s profylaxí je prováděna na týdenní bázi.

 • kontrola systémových logů (operační systém, poštovní server, firewall atp.)
 • ověření integrity pravidelných záloh
 • instalace aktualizací serverových operačních systémů
 • upgrade firmware síťových prvků
 • růběžný audit nainstalovaného a používaného softwaru
 • kontrola a doplnění spotřebního materiálu

Dohledové centrum

Využít můžete našeho dohledového centra, získáte tak přes extranetový portál přístup ke konfigurační databázi (CMDB), která obsahuje podrobné informace o Vašem sytému a k přehledům o stavu Vašeho systému (RPTS), kde vidíte stavy jednotlivých součástí, komponent a služeb (poštovní systém, antivirová ochrana, stav tonerů v tiskárnách, zabezpečení).

Outsourcing správy počítačového vybavení Vám umožní

 • mít náklady pod kontrolou a ušetřit za vlastní IT oddělení
 • neztrácet čas na řešení problémů s výpočetní technikou a věnovat se naplno svému podnikání
 • poskytnout vašim zaměstnancům a případně i partnerům garantovanou technickou podporu
 • spolehnout se, že je nainstalován a používán pouze licencovaný nebo svobodný software
 • předcházet problémům se ztrátou nebo poškozením dat díky systému zálohování

Servisní zásah na zkoušku

Před zahájením spolupráce a před uzavřením servisní smlouvy si můžete vyzkoušet způsob, jakým naši specialisté pracují a objednat si jeden servisní zásah, při kterém Vám práce a doprava technika k Vám nebude účtována. Můžete se pak lépe rozhodnout jakou formu spolupráce zvolíte.

Objednat servis

Vždy víte kolik zaplatíte

Za pravidelnou profylaxi platíte přesně podle počtu jednotlivých hardwarových nebo softwarových součástí Vašeho systému, které jste se rozhodli svěřit pod naši správu. V Plzni, kde poskytujeme dopravu zdarma tak platíte stále stejnou cenu nezávisle na tom, kolik výjezdů požadujete.

Máte zákazníky v plzeňském regionu?

Pokud jste z daleka a hledáte pro své klienty nebo zákazníky spolehlivého poskytovatele IT služeb, nabízíme Vám možnost užší spolupráce.

Spoluracovat